Toxinok a bőrápolási termékekben - avagy miért éri meg házilag készíteni a krémeinket?

Sokan egyre inkább megválogatják, hogy mit tesznek fel a bőrükre. A szerves kozmetikumok, szépségápolási termékek egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek, mivel az emberek igyekeznek elkerülni azokat a méreganyagokat, amelyek károsak az egészségre. Azonban azt nem igazán veszik észre, hogy a bőrön keresztül még mindig igen sok vegyi anyag, toxin és méreganyag jut be a szervezetbe, éppen ezért egyre fontosabbá válik az is, hogy mi magunk készítsük el a krémeinket, hiszen így sokkal kisebb esély van arra, hogy fokozzuk a méreganyagok koncentrációját a szervezetben.

arcapolas

Statisztika

Az Environmental Working Group (EWG) a nonprofit kutatószervezet, ami a közegészség- és a környezetvédelem érdekében jött létre, úgy találta, hogy a testápolási termékek több, mint egyharmada tartalmaz olyan összetevőt, ami elősegíti a bőrrák kialakulását. Sok ezek közül olyan termék, amely “mélyhidratáló” tulajdonságokkal rendelkezik. Az is tény, hogy e termékek 57%-a behatolást fokozó vegyszerekkel vannak dúsítva, amelyek kitágítják a pórusokat, így a hatóanyagok mellett a toxinok is gyorsabban képesek bejutni a szervezetbe. Egy 2004-es felmérésből kiderült, hogy a nők 25%-a hasnál olyn testápolási krémeket, amelyek rákkeltő anyagokat vagy egyéb mérgeket tartalmaznak.

Toxinok a bőrápolási termékekben

A Northwestern Health Sciences University kutatói megállapították, hogy nagyon sok hidratálóban, szappanban, borotválkozó termékben, dezodorban, arctisztítóban és tusfürdőben felhasználják a butil-hidroxit, ami segít abban, hogy az adott termék színe esztétikusabb legyen. Ez a készítmény azonban irritálja a szemet és a bőrt is.

A Cocamide DEA / Iauramid DEA egy habzó- és tisztítószer, melyet sajnos az akne kezelésére felírt, a babamosdató, a testradírozó és a hidratáló termékekben is megtalálunk. Ez egy rákkeltő anyag, ami fokozza a daganatos betegségek kockázatát. Folmaldehidet találtak az izzadásgátlók, a szappanok, a samponok és a borotválkozási termékek némelyikében, amelyek szintén rákkeltőek. Ez az anyag egyébként károsíthatja a DNS-t is. A parabének, amelyek szintén jelen vannak ezekben a termékekben, a nemzőképességre hatnak károsan, illetve bőrirritációt, kiütéseket és allergiás reakciókat okozhatnak.

Talán azt gondolod, hogy ha drágább terméket vásárolsz, akkor védve vagy a korábbi cikkben felsorolt toxikus anyagoktól, azonban ez sincs így. Nemrégiben egy kutatás különféle bőrápolási termékeket vizsgált, amelyek többe kerültek, mint 7000 forint és sajnos ezekben is ugyanúgy jelen voltak azok a toxinok, melyek valósan és súlyosan károsítják a bőrt, illetve az egészségünket.

Egy másik mítosz, ami elterjedt a nők körében, hogy valójában a toxinok csak a férfi hajfestékekben, a borotválkozás utáni krémekben és a kölnikben vannak jelen, hogy tulajdonképpen csak ezek azok, melyek valós veszélyt jelentenek a szervezetünkre. Azonban ez nincs így, hiszen sok esetben meg a "bio" felirattal ellátott hidratálókban is jelen vannak azok az anyagok, melyektől annyira tartunk. Végül: az emberek azt is gondolják, hogy ha kis mennyiségben használják ezeket a termékeket, akkor nem károsítják velük az egészségüket, viszont mivel ezeket a termékeket általában naponta használjuk, így a szervezet is nap, mint nap érintkezik ezekkel az anyagokkal, tehát hiába a kis mennyiség, pontosan ugyanolyan károsak így is ezek a termékek.

Sokszor feltételezzük, hogy a “bio” szócska egyben biztonságos alapanyagokat is jelöl, azonban ezekben a termékekben is igen sok a szintetikus vegyi anyag. Ennek leginkább az oka az, hogy az állami szabályozás nem tiltja e szintetikus lapanyagokat, annak ellenére, hogy kutatások igazolják azok káros hatásait. A bio felirat összezavarja a felhasználókat, mivel nem tudják, hogy ezt a feliratot már akkor is megkaphatja a termék, ha egy vagy két magasabb feldolgozott növényi kivonatot tartalmaz, viszont az összes többi összetevő szintetikus. Tehát nagyon fontos, hogy inkább a "100%-ban organikus" feliratot keressük, mert csak ezt jelenti azt, hogy természetes alapanyagokból készült a termék.

Krémek rendelése

MM Gold Shea vaj 10g minisheavaj

MM Gold Shea vaj 10g mini sheavaj

100%-ban természetes, finomítatlan shea vaj Észak- Ghána területéről, ökológiai termőhelyről.

Ár: 750 Ft
Megnézem
Még nem érkezett értékelés. Légy te az első!